Čeština


CLOVO – Značka v čele revoluce udržitelných silonek

CLOVO je udržitelná značka, která za použití Tencelu (celulózová vlákna eukalyptu) vyrábí kvalitní a pohodlné punčochy. Za CLOVO stojí Megan, studentka geofyziky a inženýrství z New Yorku, která v roce 2018 navrhla první punčochy EverTights™ a RevoTights™. Punčochy CLOVO jsou pevné, příjemné na dotek a rozhodně vás nezradí! Řekněte nám, prosím, něco málo o sobě. […]

Udžitelná móda, do které se zamilujete – rozhovor s L’amour est bleu

Máte ve svém šatníku oblíbený kousek, který nikdy nevyjde z módy? Kousek, který s vámi prožil desítky let vašeho života a bez něhož si nedokážete představit svůj šatník? L´amour est bleu, německá značka udržitelné módy, byla založena na příběhu o uznání a lásce k jedněm šatům. Značka se od té doby rozrostla a vydala se […]

10 Udržitelných nezbytností na dovolenou

Vaše dlouho očekávaná letní dovolená se blíží. Lety jsou zarezervovány, ubytování je zajištěno a zbývá vám jen sbalit kufr. Při pohledu na svůj letní šatník a omezený prostor kufru však zjistíte, že balení je ve skutečnosti ta nejtěžší část! Ať už se chystáte na prodloužený víkend nebo na 10-ti denní dovolenou all inclusive, rozhodnutí o […]

Oblečení z upcyklovaného hedvábí Genki Designs

Léto je v plném proudu. Slunce zabarvuje vše kolem nás, sytě modré nebe, svěží zelená luk a lesů, tyrkysové moře, pestrobarvené ovoce, které sklízíme. Jasné barvy nám zlepšují náladu, jsme optimističtější, radostní a plní života trávíme dny venku, abychom načerpali potřebnou energii po dlouhých, šedých zimních měsících. Dnes vám přinášíme rozhovor se značkou Genki Designs […]

Vyrobeno ženami, pro ženy; rozhovor s NOACODE

NOACODE je udržitelná značka poháněná vášní pro design a láskou k planetě. Jejich nadčasové designy překládají tlumenou eleganci a praktičnost moderní ženy na cestách. Vyrobeno ženami, pro ženy každý kus odráží touhu po vytvoření dlouhotrvající skříně.

Vstupte s námi do VILDNIS s Ullou Richards

VILDNIS je značka udržitelného dámského oblečení, jejímž cílem je učinit z etické a ekologické módy normu tím, že nabízí kolekci bezstarostných a stylových kousků navržených tak, aby vydržely věčnost.

Řekněte svůj příběh s Tales of Anyday

Tales of Anyday se snaží odbourat zažitý stereotyp, že udržitelná móda je fádní a nudná. Chceme jít proti této představě a dát udržitelné módě novou podobu, kde udržitelnost bude v budoucnu spojována s novým “normálním” a bude považována za módní, ale i nadčasovou.

Kalilo: zažijte potěšení ze slow fashion

Kalilo je slow fashion značka s vášní pro elegantní & minimalistický styl do značné míry odrážející naše švédské kořeny…odhodlaná podporovat střídmou spotřebu a pracovat pouze s nadčasovými a účelně navrženými produkty.

Autoproduco.it: k nulovému odpadu a vlastní produkci!

V roce 2018 bylo v Irsku vyprodukováno téměř 60 kg plastového odpadu na obyvatele. Všechna data v Evropě nejsou uklidňující: Německo 38 kg, Itálie 37 kg, Česká republika 23 kg. Nakládání se všemi těmito plastovými odpady není snadné a často se to nedělá optimálním způsobem, takže se plast hromadí v prostředí bez omezení. Často o tom mluvíme, ale systém se nemění a je obtížné zvýšit povědomí.

Eco Storie

Blog Eco Storie je věnován 100% udržitelnosti. Ve skutečnosti se Eco Storie prostřednictvím různých článků zabývá vysvětlením udržitelnosti ve všech formách. Od módy po každodenní aspekty života, jako je péče o tělo a výběr správného ekologického mýdla.

2021: 5 ekologických zámerov na budúci rok!

Příchod Nového roku vytváří pokaždé mnoho očekávání. Abychom rok 2020 nechali navždy za sebou, všichni jsme již začali přemýšlet o dobrých předvsezetích do roku 2021. Každý rok si slibujeme, že budeme více sportovat, ušetříme peníze a možná konečně začneme držet dietu.

SWEDISH STOCKINGS: V punčocháčích je síla žen!

V minulém století byly punčocháče hlavním symbolem při liberalizaci ženského oblékání, nejkonkrétnějším symbolem ženskosti a modernizace. Stejné punčocháče, které si dívky běžně kupují každý den, byly pro prababičky a babičky nezbytnou součástí v boji za jejich nezávislost.

Zelený Pátek: šíření povědomí o udržitelnosti

Zelený nebo černý? To si kladem za otázku.  Černý pátek je americká tradice která se každoročně slaví vždy následující pátek po dni díkůvzdání. Jedná se o ne tak dávnou tradici spojenou s konzumním světem. Ve skutečnosti se nejedná o událost, ale o způsob, jak přilákat lidi, aby utratili více.  Vraťme se ale o krok zpět a […]

Linen Bloom: stylový, udržitelný, prodyšný

Může být udržitelná móda stylová?  Samozřejmě ano! Značka Linen Bloom se zrodila v roce 2019 s cílem prolomit stereotypy týkající se udržitelného módního průmyslu. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si s rozhovor s třemi členy týmu Pooja Syal, Vinayak Suri a Vicky Suri. Popište svou značku několika větami: Linen Bloom je známý svou barevnou paletou, krásnými […]

Bambus: Kdy ho lze pokládat za udržitelný?

Bambus se využívá od pradávna. Ať už ke stavění obydlí, příloha k obědu v Číně, tradiční indické pero, materiál na vyrábění papíru nebo hudebních nástrojů. Po staletí používání této speciální „vysoké trávy“ jsme znovu objevili její sílu a zjistili, jak s ní nakládat při náhradě za méně udržitelné materiály, zejména v módním průmyslu. Ale pozor, […]

Slavíme 50+ udržitelných značek!

Eco Fashion Labels je mezinárodní multibrandový e-shop zaměřující se na současnou ekologickou módu. Nabízíme širokou škálu udržitelných, organických, férových, veganských, recyklovaných a eticky vyráběných oděvů ze všech koutů světa.

Letní móda a materiály | Dámská edice

Vítejte dámy, máme nový módní článek právě pro vás! Léto ještě neskončilo, a proto jsme se rozhodli sesbírat ty nejlepší kousky z našeho e-shopu a dát vám inspiraci k tomu, co nosit v zbývajících letních dnech.

Průvodce na Bezpečné a Udržitelné Léto

Léto je za rohem a proto mnozí z nás míří na cesty za teplými krajinami (nebo do nejbližší, místní pláže pokud máme to štěstí!). Pár věcí, které nás napadnou když zmíníme léto:

Eko materiály a udržitelnost kůže: analýza

Eko materiály -co je to zač a kolik vůbec víme o jejich výrobě? Kolik toho vlastně víme ohledně těch materiálů, které by měly být šetrnější pro nás, naší přírodu i pro pracovníky, kteří nám z těchto látek vyrábí oblečení.

Ukliď si prostor s kapslovým šatníkem

Pojem ‘kapslový šatník’ vznikl v 70. letech dvacátého století, aby popsal odlišný přístup k módě a nakupováni. Kapslový šatník je unikátní pro každého jednotlivce,

Swedish Stockings a jejich mise změnit svět.

Linn Frisinger a Nadja Forserberg- dvě zakladatelky kultovních Swedish Stockings, mají jasnou vizi- chtějí přeměnit celý “punčochový” průmysl. Zakladatelky tvrdí, že se každý rok vyprodukuje kolem dvou miliard punčoch a silonek. DVĚ MILIARDY.

Vivenne Westwood o udržitelnosti

Vždy je úžasné vidět, jak se přední ikonické tváře módního průmyslu společně snaží bojovat za lepší budoucnost. Světově známá návrhářka Vivienne Westwood je jedním z příkladů.

Sluneční Brýle KOMONO

KOMONO neustále posouvá hranice, hledá nové styly a nové cesty, jak vylepšit jejich produkty. Série NEUTRØ je výsledek tohoto nepřetržitého snažení se o inovaci jejich produktů: kvalitní, designové brýle vyrobené z uhlíkově neutrálního materiálu.

prádlo DIY

Jak si vyrobit svůj vlastní DIY prací ekoprášek

Domácí prací prášek šetří přírodu, tvoje oblečení, tvou pokožku i tvojí kapsu – zhruba tři koruny na jednu dávku. Vím, že představa výroby vlastního pracího prášku zní strašidelně a hrozně složitě, opak je ale pravdou! Výroba domácího pracího prášku vám zabere cca pět minut.

GOTS

Co to znamená GOTS?

Organický certifikát GOTS neboli Global Organic Textile Standard je zatím asi nejvíce komplexním certifikátem, který zaručuje 100% ekologický a etický status Vámi zakoupeného oděvu.

igelitová taška

Kde nakupovat bez obalu?

Průměrný čech vyprodukuje 300kg odpadu ročně. To znamená že 4členná rodina za sebou zanechá 1,2 tun odpadu ročně. To už je na zamyšlenou. Vysoké číslo by postupně měli snížit regulace ze strany státu. Od začátku roku 2018 začala například platit novela zákona o obalech podle níž už prodejci nesmí nabízet igelitové tašky k nákupu zdarma.

zachránit planetu

7 způsobů jak přispět k ochraně naší planety

Většinu povrchu země pokrývá slaná voda jež zastupuje 97% celého vodstva na naší planetě. Sladká voda tvoří pouze zbývající 3% přičemž 69% této vody je v ledovcích které jsou v polárních oblastech, 30% je voda v podzemí a pouze necelé procento je voda povrchová a atmosférická.

peta

PETA

PETA (The People for the Ethical Treatment of Animals) je největší neziskovou organizací bojující za práva zvířat na světě (čítající více než 6,5 milionu členů a příznivců).

Fjällräven

Fjällräven 

Fjällräven nabízí svým zákazníkům funkční outdoorové oblečení a doplňky. Značka je přesvědčena, že produkty, které vydrží déle jsou pro životní prostředí lepší než sezónní trendy kousky. Zajímá se také o výrobní proces svých produktů,

prádelna

Jak prát prádlo s ohledem na životní prostředí?

  I když to tak možná nevypadá, praní prádla má na životní prostředí větší dopad než ste si možná mysleli. Během praní spotřebujete obrovské množství vody. V číslech: průměrná domácnost vypere zhruba 400 dávek prádla ročně a spotřebuje tak zhruba 13,500 galonů vody. Za 11 let praní byste tak mohli naplnit 3 velké bazény a […]

fashion

Thought

V roce 1995 začali příběh značky dva kamarádi z Austrálie, David a John. První oblečení bylo jednoduché – kolekce pánských košil a plážového oblečení z kopřivového a konopného vlákna.

sustainable fashion

Kde studovat udržitelnou módu?

Za poslední desetiletí vzrostlo povědomí o dopadu materiálů používaných pro výrobu oblečení. Naštěstí, pod eco-friendly módou už si nemusíme představit jen second-hand kousky případně batikovaná trika. Je možné tvořit módu s ohledem na přírodu a naši planetu.

udržitelná móda

Cesta udržitelné módy

“Buy less, choose well, make it last” – Vivienne Westwood

Kolem roku 1950 vzrostla masová produkce natolik, že již o 20 let později, v 70. a 80 letech se začalo mluvit o vlivu módního odvětví na životní prostředí.