10 Udržitelných nezbytností na dovolenou

Vaše dlouho očekávaná letní dovolená se blíží. Lety jsou zarezervovány, ubytování je zajištěno a zbývá vám jen sbalit kufr. Při pohledu na svůj letní šatník a omezený prostor kufru však zjistíte, že balení je ve skutečnosti ta nejtěžší část! Ať už se chystáte na prodloužený víkend nebo na 10-ti denní dovolenou all inclusive, rozhodnutí o tom, co si vzít s sebou, se zdá být nejdůležitější životní rozhodnutí. Co když si toho nenabalíte dost? Přinášíme Vám seznam, ve které spolu projdeme věci, na které byste určitě neměli zapomenout. A pokud vám zrovna chybí, máme i tipy na to, kde je koupit!

  1. Batůžek

Co dodat? Malý batoh by měl být součástí každého seznamu. Jeho velikost, kvalita a pohodlí definují celou vaši dovolenou. Ať už si berete pouze batoh, nebo ho budete mít jako doplněk kufru, je důležité promyslet to, jak budete trávit dovolenou. Budete chodit na dlouhé jednodenní výlety? Budete chodit po městech nebo spíše na túry do přírody? Je také důležité, abyste si batoh vyzkoušeli, abyste získali představu o tom, jak vám padne na zádech.

Tento batoh od Freibeutler vám bude krýt záda za každé situace. 😉 Je vyroben z recyklovaných PET lahví a prodává se v různých barvách, designech a velikostech (15-18 L), ze kterých si můžete vybrat. Ve tmě budete také snadno vidět díky reflexním páskům a reflexnímu logu. Podívejte se na všechny naše dámské batohy.

2. Tričko

I když pravděpodobně míříte do tropické destinace, je dobré mít s sebou obyčejné tričko, kterým se zakryjete po cestě domů (na letištích v letadlech bývá chladno kvůli silné klimatizaci) nebo za chladnějších nocí.

Zde je řada triček z organické bavlny, viskózy nebo lnu.

(Brava Fabrics – Vintage Swimmer Regular T-Shirt)

3. Plavky

Věděli jste, že opuštěné rybářské sítě významně přispívají ke znečištění oceánu? A věděli jste, že plavky mohou být vyrobeny právě z recyklovaných rybářských sítí?

Naštěstí existuje mnoho společností, jejichž misí je vytvářet cirkulární módu, což nám dává široký výběr barev, stylů a vzorů! Sportovní? Moderní? Boho? Vyberte si styl, který se vám líbí nejvíce! Vyberte si styl, který se vám líbí nejvíce! Podívejte se na všechny naše udržitelné plavky.

4. Tílko

Tílka jsou základem letního šatníku! Nejspíš to bude kousek, který budete nosit nejčastěji, takže jeho výběru stojí za to věnovat čas a pozornost.

Stejně jako u triček, doporučujeme materiály, které umožňují pokožce dýchat a nezadržují pot na těle. Podívejte se na všechny naše dámské topy.

(Trace Collective – Linen Tie Top)

5. Kraťasy

1 People vyrábí udržitelné minimalistické oděvy ve spolupráci s krejčovskými komunitami v Asii. 40% jejich zisků jde zpět do těchto komunit, na jejich podporu vzdělávání a rozvoj. Pořiďte si pohodlné kvalitní šortky a podpořte dobrou věc! V naší sekci kraťasů najdete více variant a barev!

6. Plátěnka

Mít po ruce plátěnku se vždy vyplatí. Je skvělá na pláž nebo jen rychlý nákup v supermarketu, s plátěnkou nikdy nešlápnete vedle. Zde najdete všechny naše plátěnky.

( Nael Tote Bag )

7. Šaty a sukně

Polyester je “no-go”. Sukně a šaty z prodyšných materiálů oceníte zejména v teple. Naši oblíbenci jsou přírodní a organické materiály!

Zde najdete naše letní šaty a sukně.

(Vildnis – Wittering eco-friendly Tencel print dress)

8. Obuv

Investice do dobré obuvi je tou nejlepší investicí. Vysoce kvalitní boty, které vám vydrží roky a spolehlivě vás všude dovedou, najdete v obchodech s rychlou módou jen těžko. Naštěstí známe spolehlivé výrobce, pro které je kvalita a trvanlivost základem. A co víc, vyrábí obuv pouze z udržitelných materiálů a zapojit se do spravedlivého obchodu!

Obujete se do udržitelné letní obuvi!

(Onnoa shoes, Bailarina Garbo Horizon)

9. Braletka

Noste je jako spodní prádlo, jako top s šaty nebo na ranní jógu. Milujeme braletky pro jejich pohodlí a všestrannost! Sona light Organic bralette nabízí skvělou oporu bez kostic a ramínka jsou na zádech zapletena do okouzlujícího vzoru.

Podívejte se na další braletky a spodní prádlo.

(Frija Omina, Organic bralette Sona light colours)

10. Kosmetická taštička

S touto klasickou luxusní koženou kosmetickou taškou budete mít vše potřebné pro krásu po ruce. Vmístí se do něj všechny vaše toaletní potřeby včetně make-upu, šperky nebo jiné drobnosti.

O my bag taštička je z udržitelné kůže, která má elegantní, ale moderní a sofistikovaný vzhled. Vyznačuje se svým leskem a hladkým a jemným povrchem. Udržitelná kůže prémiové kvality vydělávana bez použití škodlivých chemikálií a bez vrchní syntetické povrchové úpravy.

V naší sekci kosmetických taštiček najdete i veganské taštičky z korku.

(O my bag, Cosmetic Bag)

Podívejte se na náš článek o Letní Módě, kde najdete inspiraci na outfity a styling!

Autorka: Adela

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.