Zůstaváme „woke in style“ se značkou EWOKE

Udělali jsme rozhovor se Shruti Rawal, spoluzakladatelkou udržitelné módní značky EWOKE. Přečtěte si příběh značky níže:

  1. Řekněte nám, prosím, něco málo o sobě.

Jsem Shruti Rawal, spoluzakladatelka značky Ewoke. Jsem absolventka módního designu na Národním institutu módní technologie v Indii. Vždy jsem byla ekologický člověk. Poté, co jsem byla svědkem zákulisí módního průmyslu, chtěla jsem vytvořit vědomou módu a být součástí této změny.

2. Popište svojí značku v pár větách.

Ewoke je značka udržitelného oblečení, kde móda splňuje účel. Navrhujeme oblečení a používáme certifikované ekologické látky, přičemž omezujeme změnu klimatu. Ewoke nabízí oblečení pro světoběžníky, vyrobené ručně a s láskou.

3. Co pro Vás osobně znamená udržitelnost?

Udržitelnost je volba, ve které se rozhodneme žít v souladu s krásnými, ale omezenými zdroji planety. Odpovědná spotřeba a odpovědná výroba tvoří jádro této nové vlny povědomí a uznání naší planety.

4. Můžete nám říct něco více o výrobním procesu vašich produktů?

Naším posláním je omezovat změnu klimatu, snižovat znečištění půdy a vody a spotřebu vody. Všechny naše suroviny jsou vědomě vybírány po vyhodnocení ekologických zisků a ztrát. Všechny látky jsou biologicky odbouratelné nebo recyklované a mají minimální uhlíkovou stopu jako konopí. Naše lišty pocházejí z přírodních zdrojů, jako je dřevo a skořápka. Tím je zajištěna uzavřená smyčka mezi přírodními zdroji a produkty.

5. Kde čerpáte inspiraci?

Od zázračných vln oceánu až po fatamorgánu pouště. Inspirujeme se ve všem přirozeném ve studiu. Tyto nadčasové kousky jsou vyrobeny pro duši pomocí ekologických látek, postupů a technik.

6. Jaký příběh se skrývá za názvem vaší značky?

Ewoke znamená, že jste probuzen (anglicky “woke”) z hlediska životního prostředí!

7. Co Vás inspirovalo k založení vaší značky? Jak to všechno začalo?

Moje první setkání s udržitelnou módou bylo, když jsem navrhla upcyklovanou kolekci a získala za ni cenu za design. Módní průmysl se podílí na 10% celosvětových emisí uhlíku. Protože jsem byla součástí designového bratrství, věděla jsem, že musím poskytnout náhradu. To vedlo k založení Ewoke s jasnou misí omezit změnu klimatu. Naším cílem je poskytnout ženám ekologické oblečení pro práci i na ven.

8. Jaké vaše produkty jsou vašemu srdci nejbližší? Podělte se o ně prosím s námi.

Navrhli jsme sako vyrobené z konopné látky. Je ozdobena květinovým vzorem. Při pohledu na obrázek to vypadá jako tisk. Je to jemně zpracované. Ta bunda je jedním z mých absolutních favoritů, na který jsem tak hrdá. Byla to také naše první bunda, která byla kdy vyrobena ve studiu. Ve mém srdci má opravdu zvláštní místo.

9. Jak jste se přizpůsobili současné situaci? Jakým výzvám jste čelili a jak jste se s nimi vyrovnali?

Covid byl pronikavým zážitkem pro každého. O potřebě změnit přístup k podnikání jsme se dozvěděli poměrně brzy. Naše nabídka produktů se změnila, způsob práce se změnil a základy touhy stát se zážitkovou značkou – ustoupily do pozadí. Rozhodli jsme se vytvořit sbírky tobolek, abychom se zaměřili na dobu. Využili elektronický obchod jako kanál prodeje a využili sílu sociálních médií k interakci s naší komunitou milovníků planety a módy.

10. Proč jste se rozhodli k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Holistická platforma jako Eco Fashion Labels je ideální pro to, abychom oslovili ekologicky uvědomělé spotřebitele po celém světě, kteří milují módu a planetu. Poskytuje transparentnost mezi spotřebiteli a značkami ohledně udržitelných hodnot značky, poctivých obchodních praktik a kompletní řady oděvů a doplňků na jedné platformě.

11. Jak podle vás vypadá blízká budoucnost pro nezávislé/udržitelné značky, jako je ta vaše?

Mezi lidmi roste povědomí o změně klimatu a udržitelném životním stylu. Vždy to bude nepřetržitý proces výzkumu, inovací a učení značek, aby se jejich procesy zlepšovaly a byly udržitelnější. Oslovení více spotřebitelů a vytváření povědomí je nejzajímavější částí procesu. Nový rok je plný naděje na dosažení všech našich cílů!!

12. Jakým největším výzvám podle vás čelí udržitelné značky?

Cenám a transparentnosti. Pokud jde o stanovení ceny i za eticky vyrobený produkt, existuje neustálé srovnání s produkty rychlé módy. To spolu s faux marketingem produktů jako udržitelných jsou hlavními výzvami, jimž čelí udržitelné značky.

13. Co lze v tomto odvětví zlepšit?

Certifikace mohou značně pomoci spotřebitelům a značkám nakupovat autentické výrobky. To jim také pomůže důvěřovat jejich investicím do udržitelných produktů. Udržitelné značky se také mohou spojit, aby spojily zdroje, zvýšily dopad a bojovaly s nadnárodními společnostmi, které v současnosti vládnou módnímu průmyslu.

Kupujte značku EWOKE již dnes na Eco Fashion Labels: https://ecofashionlabels.com/collections/ewoke

Moc děkujeme Shruti za rozhovor 🙂

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.