Řekněte svůj příběh s Tales of Anyday

Měli jsme tu možnost udělat rozhovor se značkou Tales of Anyday. Snili jsme společně o vytvoření nadčasové módy, která sedne každému individuálnímu příběhu (nebo také můžeme říct pohádce). Přečtěte si náš rozhovor níže.

1. Můžete se představit našim čtenářům, prosím?

Jmenuji se Sintija a jsem zakladatelka a designérka značky Tales of Anyday.

2. Jak jste založila Tales of Anyday? Jak to vše začalo?

Tales of Anyday se snaží odbourat zažitý stereotyp, že udržitelná móda je fádní a nudná. Chceme jít proti této představě a dát udržitelné módě novou podobu, kde udržitelnost bude v budoucnu spojována s novým “normálním” a bude považována za módní, ale i nadčasovou.

Design Tales of Anyday spočívá v jednoduchosti a funkčnosti. Mým cílem je vytvořit oblečení, které ženu vyzývá cítit se svobodně, krásně a cítit se svá. Kromě toho se mi daří navrhovat oděvy, které lze nosit mnoho sezón a dají se kombinovat různými způsoby.

Tales of Anyday znamená, že každý den můžeme žít jako v pohádce. Nemyslím to nějakým kýčovitým a přeslazeným způsobem. Myšlenka za tím je poměrně racionální, přesto má přivádět k zasnění. Je to pozvání, abychom přestali čekat na velkolepé okamžiky. Pozvání, abychom si uvědomili, že veškerá velkolepost, kterou potřebujeme se skrývá v každodenních okamžicích a život by se měl žít v přítomnosti místo čekání na zítřek nebo na tu již zmiňovanou velkou událost.

3. Můžete nám prozradit něco více o produkci a procesu výroby vašich produktů?

Chvíli jsem opravdu zpochybňovala mojí volbu být v módním průmyslu a být jen další designérkou v tomto již obrovském moři. Kdykoliv jsem hledala nějaké udržitelné alternativy pro svůj šatník, našla jsem jen hnědé nebo šedé kousky, které jsem si opravdu nedokázala na sobě představit. Cítila jsem, že to byla taková ostuda vůči obrazu udržitelné módy a životního stylu. To byl začátek Tales of Anyday, protože jsem si uvědomila, že na trhu existuje přiležitost a já jí mohu zaplnit svou udržitelnou barevnou módou.

V tuto chvíli jsme ve fázi implementace mnoha změn. Dosud bylo mnoho našich oděvů vyrobeno v našem malém studiu v Kodani. Mnoho oděvů jsem vyrobila osobně ručně. Až za poslední rok jsme rozvíjeli partnerství s malým výrobním podnikem v lotyšské Rize. Jako cíl pro tento rok je posunout celou produkci do Lotyšska. Díky úzké spolupráci s malým výrobním závodem je velmi snadné udržovat blízký vztah a zajistit, aby všechny oděvy byly vyráběny za spravedlivých pracovních podmínek.

4. Co pro Vás osobně znamená udržitelnost?

Znamená to pro mě všechno. Budu upřímná, když připustím, že některé věci se v mém životě ne vždy dají snadno implementovat, ale to je celoživotní cesta. Žít život bez implementace udržitelných věci do našeho každodenního života je pro mě naprosto zastaralé. To, co mi dává naději, je to, jak má osobní zkušenost ukázala, jak snadné je změnit návyky v průběhu života. Opravdu věřím, že udržitelnost se někdy stane novým „normálém“, protože ve skutečnosti neexistuje jiná cesta.

5. Jaké jsou vaše největší výzvy jakožto udržitelné značky?

Mnoho věcí je dost náročných. Čím hlouběji budete kopat, tím více problémů objevíte. Počínaje získáváním materiálů a konče kancelářskými potřebami. Mít udržitelnost jako hlavní hodnotu znamená, že vždy můžete udělat více. Vždy existují lepší materiály, lepší ozdoby, více efektivní zdroj energie a tak dále. Je to ale vzrušující cesta.

6. Kde berete inspiraci?

Inspiraci čerpám z mnoha věcí. Od nejmenších každodenních okamžiků, lidí kolem mě, architektury, umění, filmů, cestovaní a takhle bych mohla pokračovat dlouho. Kolem je tolik inspirativních věcí a pocitů. Jen člověk musí otevřít oči a srdce. 

7. Jaký je Váš nejoblíbenější kousek ve vaší kolekci a proč?

Myslím, že můj oblíbený kousek je Pont overalls. Protože je tak univerzální a lze jej nosit jako kalhoty i jako overall po celý rok. První výrobní vzorek nosím už několik let a potvrdilo se, že můj sen vytvořit něco, co funguje pro každou příležitost, skutečně ožil.

8. Proč jste se rozhodla k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Hodnoty Eco Fashion Labels se skutečně shodují s hodnotami Tales of Anyday, takže nebylo pochyb o tom, že to bude dobré partnerství.

9. Jaké jsou největší problémy, které udržitelná móda právě teď čelí?

Mezi opravdu velké problémy patří nadprodukce, práva pracovníků a v neposlední řadě spotřebitel zvyklý na levnou, rychlou módu. Musí dojít k posunu v myšlení každého. A dále je tu výzva, jak udržet všechny pracovní pozice ze všech částí dodavatelského řetězce, ale snížit objem výroby a místo toho se zaměřit na kvalitu. Pracuji s jiným nastavením než módní obři, ale zdá se, že toto jsou hlavní problémy při pohledu z širší perspektivy.

10. Co může být zlepšeno v sektoru módy?

Všechno. Naštěstí si myslím, že za poslední rok nebo dva mnoho společností začne používat stále více udržitelných materiálů. Neřeší to ten problém, ale dává to alespoň naději, že jdeme kupředu k něčemu lepšímu a směřujeme k lepší budoucnosti.

Kupujte značku Tales of Anyday již dnes na Eco Fashion Labels: https://ecofashionlabels.com/pages/seller-profile/tales-of-anyday

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.