Mramor byl vždy považován za luxusní doplněk, ale značka Edward Mongzar to posouvá na další level

Edward je hrdý na to, že vytváří výrobky, které jsou jemné, éterické a vyvážené. Přičemž jako prostředek v převádění své vize na své výrobky používá mramor. Povídali jsme se s ním, abychom se dozvěděli něco více o této úžasné značce, která vytváří nádherné nositelné umění.

 1. Prosím, popište svojí značku v pár větách.

Značka Edward Mongzar nese název svého zakladatele Edwarda Mongazra se sídlem ve Spojeném království. Je to značka dámského oblečení, která se specializuje na luxusní, ručně vyráběné a eticky uvědomělé kousky.
 

 1. Jaký příběh se skrývá za značkou Edward Mongzar? Jak to vše začalo?

Dříve jsem pracoval pro high street brand a také jsem po nějakou dobu pracoval pro návrháře. Během této doby jsem poznal, jak se věci dělají, ale moc se mi to nelíbilo. Miloval jsem práci a s tím i její proces, ale nesouhlasil jsem s tím, jak se věci dělaly a co to stálo určité lidi v dodavatelském řetězci. Takže jsem se rozhodl využít své zkušenosti v oboru a s odhodláním udělat změnu v průmyslu jsem založil vlastní značku.


 
 

 1.  Můžete nám říct něco o výrobním procesu vašich produktů?

Při ručním zpracováním se pokoušíme, abychom zachovali jemné nuance a přirozenou barvu vířící ve vodě. To nám dodá na látku klidný a barevný efekt. Spoustu látek používaných v mé kolekci jsme barvili osobně s mým partnerem. To nám umožnilo být v úzkém spojení s kolekcí a já jsem mohl každému výrobku přidat něco jedinečného.   

Snažíme se, abychom byli maximálně udržitelní. Recyklujeme vodu, kterou používáme k barvení a vše sušíme v přirozeném slunečním světle. Tím zcela eliminujeme potřebu jakékoliv elektřiny a neznečišťujeme životní prostředí. Spolupracujeme výhradně s nezávislými dodavateli, které jsme si pečlivě vybrali.
  

 1. Co pro Vás osobně znamená udržitelnost?

Pro mě udržitelnost hraje roli absolutně ve všem, co dělám. Udržitelnost je pro mě to, jak se chováme k sobě navzájem a také k životnímu prostředí. Jde o to, abychom získali udržitelné tkaniny, používali přírodních tkanin, snižování emisí uhlíku, snižování chudoby, vyplácení mezd pracovníkům a zajištění bezpečného pracovního prostředí. Vidím to tak, že dělám maximum věcí bez minimálního poškození a dělám to s čestnými úmysly.
 
 

 1. Jaké jsou vaše největší výzvy jakožto udržitelné značky?
    

Potýkáme se většinou se stejnými výzvy, jako ostatní značky. Jediným problémem, který jsme měli, bylo kam zařadit naši udržitelnou značku a kam zapadnout do módního kalendáře. Jelikož je tolik kupujících, kteří stále pracují na kalendáři ročních období a je to pro nás obtížné, protože se snažíme o to prodávat oblečení bez ohledu na sezónnosti. Snažíme se na jít organický způsob, jak pokračovat v prodeji i našim butikovým partnerům. Někdy může zdát, že jste o krok napřed a čekáte, až to dohoní zbytek průmyslu.
 
 

 1. Kde berete inspiraci?
    

Moje hlavní přesvědčení jako designéra je perfektně reprezentováno, ve způsobu, jakým pracuji s mramorem, který používáme. Jemné vlny mramoru, postavené vedle nepředvídatelnosti barev, představují moji víru, že dámské oděvy by měly být měkké a jemné, stejně jako osvobozující.
 
Proces mramorování považuji za reprezentaci ideálu „žít a nechat žít“, kdy voda a barvivo jednají nezávisle, ale společně se vytvářejí něco krásného. Věřím v eleganci bez námahy prostřednictvím jednoduchých designů a v to, že moje oblečení bude upřímné, celistvé a praktické. Nechci, aby mé šaty definovaly jakoukoli ženu, která je nosí; Chci, aby žena, která je má na sobě, definovala je.
 
Chci vytvořit kousky, které jsou funkční; Jsem velkým zastáncem ergonomie, a i když rád inovuji řemeslo, vždy se snažím udržet své kousky nositelné. Netvrdím, že prodávám umění, historii nebo budoucnost; Jsem jen designér, který se snaží co nejlépe využít své tvůrčí schopnosti vyrábět krásné oblečení.

 1. Jaký je Váš nejoblíbenější kousek ve vaší kolekci a proč?

Mým oblíbeným kouskem jsou ručně mramorované hedvábné zavinovací šaty. Je to můj oblíbený kousek kvůli veškeré tvrdé práce, kterou jsme do toho s partnerem vložili. Jedná se o velmi jedinečné a ručně vyráběné šaty, které byly nejen ručně obarveny mramorem, což jim dává jedinečný vzor, ale také ošetřeny speciálně přírodní mořskou vodou, aby hedvábí získalo zvláštní, mírně drsný pocit.

Hand Marbled Silk Wrap Dress – Duckegg


 

 1. Proč jste se rozhodl k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Milujeme zaměření, které Eco Fashion labels dává na udržitelnost a jak platforma podporuje značky, které dělají věci správným způsobem. Tato platforma má opravdu skvělé kouzlo talentovaných designérů a jsme opravdu rádi, že jsme její součástí.
 
 

 1. Jaké jsou největší výzvy, které udržitelná móda právě teď čelí?
    

Jsme šťastní, že jsme v posledních několika letech zaznamenali růst udržitelné a eticky vyrobené módy. Tempo změn není tak rychlé, jak by mohlo být. Je před námi ještě dlouhá cesta, zejména na high street fashion. Greenwashing představuje obrovský problém a bude pro spotřebitele stále obtížnější udržovat vzdělání a volit skutečné udržitelné a etické možnosti a my jako značky a spotřebitelé musíme udržovat tlak a neustále povzbuzovat tyto podniky, aby se změnily k lepšímu.
 
Bylo úžasné začít vidět zákazníky, kteří se ptají na to, jak se vyrábí oblečení, kým a kde, a to je úžasné. Zákazníci, kteří se o tyto věci zajímají, pomáhají změnit celý průmysl. Organizace jako je Eco Age and Fashion Revolution v tomto ohledu byla nesmírně důležitá. The Rana Plaza byl začátkem hnutí napříč módou, aby byl průmysl lepší a bezpečnější pro pracovníky a životní prostředí. To je důležité, aby hnutí zrychlilo.
 
 

 1. Co může být zlepšeno v sektoru módy?
    

Myslím, že největším zlepšením je transparentnost a mnohem více propojených dodavatelských řetězců. Díky tomu jsou lidé v rozhodovacích pozicích mnohem odpovědnější za to, co se děje v jejich dodavatelských řetězcích. V současné době jsou natolik vzdálení, že si vždy mohou „neuvědomovat“ zneužívání pracovníků v dodavatelském řetězci nebo neudržitelné praktiky. Jejich přímější zapojení a zapojení do dodavatelského řetězce by pomohlo tento problém vyřešit.
 
Také si myslím, že vzdělávání zákazníků je klíčové. Je naší povinností, abychom zákazníkům správně řekli náš příběh, kdo za tím stojí a jak byl výrobek vyroben. Říkáme zákazníkům, proč výroba našich produktů je tak důležitá a když neplatí vysokou cenu za jejich oblečení, někdo je aktuálně platí draze, naše planeta.

Mělo by se také vyvinout velké úsilí k mnohem udržitelnějšímu získávání materiálů a přechodu od syntetických materiálů zpět k přírodním, které tak často mají mnohem nižší uhlíkovou stopu a jsou mnohem lepší pro životní prostředí. Odvětví jako celek také musí mnohem více pracovat na snižování své uhlíkové stopy. Móda je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví a my prostě musíme tuto otázku řešit čelně. Jsme opravdu hrdí na to, že jedinou elektřinou používanou v našem výrobním procesu je šití.

Kupujte značku Edward Mongzar již dnes na Eco Fashion Labels: https://ecofashionlabels.com/pages/seller-profile/edward-mongzar

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.