KRISTYNE Bags: chytré, hezké a udržitelné!

Přečtěte si rozhovor s Kristýnou Rezlerovou – zakladatelkou a výkonnou ředitelkou značky KRISTYNE Bags, a zjistěte více o těchto rozkošných ručně vyráběných a zcela ekologických taškách!

Popište prosím svou značku několika větami

Naše značka se specializuje na výrobu háčkovaných kabelek z recyklované příze, která se získává z odpadu textilního průmyslu. Hlavním cílem je být udržitelnou a ekologickou značkou a mít také krásné módní výrobky.

Jaký je příběh skrytý za Kristyne Bags? Jak to všechno začalo?

Jako administrativní pracovník jsem věděla, že to není ta pravá práce pro mě. Také jsem vždy byl tak trochu kreativní duší a chtěl jsem mít své vlastní podnikání. Jednou jsem viděl háčkovanou tašku na internetu a chtěl jsem si ji uháčkovat sama. Nikdy předtím jsem neháčkoval, takže bylo pro mě těžké něco takového vyrobit. Začal jsem s učením háčkování přes youtube videa. Byla to pro mě velká zábava a stále mě to velmi baví. Vytvořil jsem první kabelku a zveřejnila ji na Instagramu. Nikdy by mě nenapadlo, že by to mohla být práce na plný úvazek. Začal jsem dostávat stále více objednávek a skončila jsem s podnikáním na plný úvazek. Bylo to správné rozhodnutí. Nyní každý den dělám to, v co věřím a co mě opravdu baví.

Můžete nám říci více o výrobním procesu vašich produktů?

Nejprve bych zmínila, že není snadné najít materiál. Jedná o recyklovaný materiál, u kterého není nabídka barevných odstínů jednotná. Někdy je tedy velmi náročné najít správného dodavatele se správným barevným odstínem a potřebným množstvím.

Výrobní proces není vůbec snadný. Kabelka musí být přesně háčkovaná, aby byla symetrická a aby si udržela svůj tvar. Háčkování základny kabelky trvá několik hodin. Dalším krokem je ušití zipu nebo podšívky, kterou lze ušít pouze ručně. Je to tedy také velmi časově náročné. Potom přišpendlím kovové kroužky a řetízek nebo případně přišiju řemínek z eko kůže. Posledním krokem je našití štítků. Nejedná se tedy o sériovou výrobu, dokončení finálního produktu trvá nějakou dobu.

Výrobky také vytváříme přesně s láskou a péčí. Každá kabelka, kterou vyrobíme, je originální.

Co pro Vás osobně znamená udržitelnost?

Udržitelnost pro mě spočívá v tom, že když něco kupuji, vím, kdo to vyrobil, kde to bylo vyrobeno a jaké materiály byly použity. Také vím, že produkt je dobře zpracován, takže ho mohu znovu použít.

Také se snažím žít minimalisticky. Abych se nestarala o spoustu věcí, jen o ty, které opravdu potřebuji. Stejně jako moje oblečení. Mám většinou oblečení neutrální barvy. A já se jen snažím nekupovat vše, co se mi líbí nebo nepotřebuji.

Jaké jsou Vaše největší výzvy jakožto udržitelná značka?

Největší výzvou je, že žijeme ve konzumní společnosti. To je standard pro mnoho lidí a jsou také zvyklí nakupovat mnoho nekvalitních a levných produktů. Lidé nerozumí, že výroba ručně vyrobeného produktu vyžaduje spoustu práce a času, což je důvod, proč jsou ručně vyráběné výrobky mnohem dražší. Ve skutečnosti tomu tak není, cena je správná, ale cena za rychle vyrobené věci je příliš nízká. To se musí společnost naučit.

Kde berete inspiraci?

Inspirace ke mně přichází znenadání, někdy, když chodím se psem, nebo někdy ve snu v noci.

Jaký je Váš oblíbený produkt z Vašeho sortimentu a proč?

Můj oblíbený produkt je klasická kulatá taška, se kterou jsem původně začala rozjíždět značku. Výroba je pro mě teď tak příjemná, protože přesně vím, jak ji vytvořit. Poté, co jsem spoustu z nich vyrobila, to dělám rychleji než ostatní tašky.

Jaký je příběh za názvem Vaší značky?

Žádný. Pojmenovala jsem značku po sobě. Tak i dávám lidem vědět, že to je skutečná osoba stojící za značkou a výrobou.

Proč jste si vybrala prodávat své produkty na Eco Fashion Labels?

Tento web jsem našel při procházení internetu. Začala jsem o tom hledat další informace a řekl jsem si, že toto je ta správná platforma pro moji značku. Tak jsem si řekl, proč to nezkusit ?!

Jaké jsou největší výzvy, kterým udržitelná móda v současnosti čelí?

Jak jsem již zmiňovala lidé se prostě musí naučit, že udržitelná móda má smysl.

Zaprvé pro nás lidi – Můžeme koupit oblečení vyrobené lidmi lidem s láskou. Že kupujeme například kvalitní tričko, které můžeme nosit pořád dokola a bude vypadat stejně. Nakonec ušetříme spoustu peněz, pokud přestaneme nakupovat levné oblečení ve velkém množství.

Zadruhé, je to důležité pro naši planetu. Asi 8 000 litrů vody je potřeba na výrobu jedněch džín a asi 2 500 litrů na výrobu jednoho trička, když mluvíme o rychlé módě. Je to obrovské a zničující. Takže si myslím, že to potřebuje nějaký čas, aby to lidé pochopili, a doufám, že nastává ten správný čas.

Co lze v tomto odvětví zlepšit?

Rozhodně povědomí lidí o faktech konvenční módy. Myslím, že každý může pochopit, že “slow fashion” životní styl je ten pravý. Celkově je třeba to trochu zpomalit.

Pokud se chcete o těchto taškách dozvědět více, kupte si jednu z těchto tašek!
Těšíme se také na váš názor.

Odkaz na Kristyne Bags: https://ecofashionlabels.com/pages/seller-profile?kristyne-bags

By: Lisa Finetti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.