2021: 5 ekologických zámerov na budúci rok!

Příchod Nového roku vytváří pokaždé mnoho očekávání. Abychom rok 2020 nechali navždy za sebou, všichni jsme již začali přemýšlet o dobrých předvsezetích do roku 2021. Každý rok si slibujeme, že budeme více sportovat, ušetříme peníze a možná konečně začneme držet dietu.

Pro rok 2021 jsme v Eco Fashion Labels mysleli na některé dobré udržitelné předvsezetí, které nám pomohou žít v lepším a zelenějším světě! Změna životního stylu je určitě obtížná, ale některé tipy může každý z nás zavést do praxe a zkusit využiť pár udržitelných nápadů, které postupně ovlivní celý náš přístup k životu.

1. Začněme s výživou. Vyvážená strava je určitě základem úcty k planetě. Měli bychom se snažit jíst méně masa a místo toho jíst více ryb, pokud možno chovaných. Také bychom měli jíst pouze sezónní potraviny, aby cestovaní produktů z jiné části světa neznečišťovalo prostředí. A v neposlední řade, nakupováním u místních výrobců a produktů do vzdálenosti 0 km napomáhá kromě zvýšení místní ekonomiky i snížením nákladů na dopravu a výrobu, které by se promítly do znečištění.

Tady je malá zajímavost: k výrobě 1 kg masa je potřeba 108 kubických metrů vody a je použitý ekvivalent energie, jako kdyby byla žárovka 100 W rozsvícena po dobu 20 dnů

2. Velmi důležitým bodem je balení. Musíme se snažit co nejvíce omezit plastové obaly. Například si můžeme vybrat čepovací prací prostředek nebo tuhý šampon, abychom nemuseli vyhazovat zbytečný plast. Při nakupování jsme místo jednorázových plastových sáčků mohli použít síťovky. Jeden z nejdůležitejších vecí, na které musíme být obezřetní je používání jednorázových předmětů, které jsou nerecyklovatelné!

3. Mezi dobré skutky pro planetu bychom pak mohli přidat malou investici. Abychom ušetřili peníze, je někdy nutné investovat správně. Kupujme spotřebiče třídy A +, které jsou energeticky úsporné, což nám z dlouhodobého hlediska i úspory energie umožňuje ušetřit peníze. Zde je další malá kuriozita: nejmodernější myčka nádobí plně naplněná A + spotřebuje méně vody než ruční mytí nádobí!

4. Další radou je určitě investice do vašeho šatníku a do každodenních předmětů. Kromě toho, že si nebudete kupovat zbytečné oblečení, můžete si například dopřát nákup v second-hand obchodech nebo od značek, které vyrábějí udržitelným způsobem a s certifikovanými látkami. Všechny oděvy z organických vláken jsou ve skutečnosti biologicky odbouratelné a neobsahují chemické přísady, které mohou poškodit lidské zdraví a zdraví planety. Můžete si například koupit odličovací tampony z bambusových vláken, které jsou odolné a po každém použití omyvatelné. Nebo si můžete vybrat zubní kartáčky z bambusových vláken, které, jakmile doslouží, je možné vrhnout přímo do bio-odpadu, aniž by jakkoli znečišťovaly planetu.

5. Při posledním bodě nechceme být triviální tím, že vám řekneme, abyste neplýtvali vodou, protože to už určitě víte. Můžete si ale koupit rostlinu nebo spíše více než jednu. Pokojové rostliny zlepšují kvalitu vzduchu v domě a pomáhají absorbovat potenciálně škodlivé plyny. Rostliny filtrují toxické plyny a produkují kyslík, díky čemuž jsou domy obyvatelnější; nejlepší k čištění vzduchu jsou phalangium nebo chlorofyt, spatifillus a bambusové palmy. Při koupi rostliny uděláte svůj domov zelenější, uděláte svému domácímu prostředí dobře a odrazí se to na celou planetu!

Tak na co čekáte? S těmito malými tipy jsme si jisti, že každý z nás může přemýšlet o svých zvycích a možná je změnit. Každé malé gesto bude nedílnou součástí změny, kterou planeta potřebuje, aby přežila ekologicky, udržitelně a zdravě! Jsme si jisti, že rok 2021 bude správným rokem pro osvojení si etiky udržitelnosti!

Autor: Lisa Finetti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.