SWEDISH STOCKINGS: V punčocháčích je síla žen!

V minulém století byly punčocháče hlavním symbolem při liberalizaci ženského oblékání, nejkonkrétnějším symbolem ženskosti a modernizace. Stejné punčocháče, které si dívky běžně kupují každý den, byly pro prababičky a babičky nezbytnou součástí v boji za jejich nezávislost. Naše babičky si oblékaly punčocháče s navlečenými rukavicemi, aby se nepřetrhaly a nepoškodily. Protože si dnes můžeme koupit punčocháče tak jednoduše, nedělá nám starost, jakým způsobem si je oblékáme. 

Dámské punčocháče jsou vyrobeny převážně z nylonu. Výrobní proces znečišťuje kanály, do nichž teče olej.

Všichni dobře víme, že punčocháče jsou v moderním průmyslu spotřebním zbožím, lehko se přetrhnou a nevydrží věčně. Kdežto úspěch Swedish Stockings stojí právě na opačné cestě v tomto odvětví. 

Textilní průmysl je druhým nejvíce znečišťujícím průmyslem na světě a Swedish Stockings si uvědomili možnost snížení tohoto dopadu tak, že budou bojovat proti zvyku nosit ponožky a punčocháče po tak krátkou dobu. Vyrábějí tedy své punčocháče takovým způsobem, aby vydržely. 

Silná touha snížit dopad na životní prostředí při výrobě ponožek vedla společnost Swedish Stockings k experimentování s novým způsobem výroby materiálu a vytvořením nových punčocháčů a silonek. Dělají je z recyklovaného nylonu. Kromě toho značka za účelem zlepšení celého výrobního procesu buduje každou jeho část udržitelně. Postavili vlastní továrny se solárními elektrárnami a také se rozhodli používat k barvení všech oděvů pouze biogenní a netoxické barviva. 

Díky tomu, že se v posledních letech tento přístup rozšířil, v dnešní době jsou spotřebitelé při výběru mnohem opatrnější a znalejší. Když si tedy kupujeme punčocháče, měli bychom si položit otázku, zda jsou kvalitní. Kvalita, která je zárukou udržitelnosti, nevyhnutelně prodlužuje životní cyklus všech produktů, které každý den bez přemýšlení nosíme. 

Kdysi jednoduché punčocháče – symbol ženské emancipace, se dnes staly symbolem nové myšlenky: udržitelné módy! 

Každá věc se může v průběhu času změnit nebo může měnit svou hodnotu. Dnes je emancipovaná žena ta, která nosí oděvy, které podtrhávají udržitelnou stránku a kvalitu. 

Podívejte se na Swedish Stockings punčochy na našem e-shopu: Swedish Stockings – Eco Fashion Labels

Autor: Lisa Finetti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.