Linen Bloom: stylový, udržitelný, prodyšný

Může být udržitelná móda stylová? 

Samozřejmě ano! Značka Linen Bloom se zrodila v roce 2019 s cílem prolomit stereotypy týkající se udržitelného módního průmyslu. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si s rozhovor s třemi členy týmu Pooja Syal, Vinayak Suri a Vicky Suri.

Popište svou značku několika větami:

Linen Bloom je známý svou barevnou paletou, krásnými ručně vyráběnými květinovými motivy a super měkkou strukturou. Přirozené odskoky lněné tkaniny, střihy a tvary našich siluet jsou perfektní při vytváření oblečení pro krásné křivky a nadměrné velikosti. Linen Bloom si našel cestu k vytvoření udržitelné identity. Naše výrobky jsou stylové, jednoduché a promyšleně detailní s použitím ekologických materiálů a barviv s nízkým dopadem na životní prostředí. 

  • Jaký je příběh Linen Bloom? Jak to všechno začalo? 

Módní průmysl byl jmenován jedním z předních světových znečišťovatelů a textilního odpadu je tolik, že doslova zahltí planetu, na které žijeme. Rozhodli jsme se následovat etickou linii módy a usilovat o to, abychom se nyní podíleli na práci směrem k zelenější planetě. Lněná tkanina vyžaduje pro svou výrobu méně vody, produkuje méně odpadu během svého růstu a je schopna absorbovat velké množství CO2, čímž zlepšuje životní prostředí. Linen Bloom začala v květnu 2019 s myšlenkou vytvářet oděvy, které vydrží déle. Každá značka má svůj osobní příběh a naším příběhem je bez námahy vnést do moderního šatníku eticky vyrobené oblečení. Usilujeme o prolomení stereotypu, že udržitelné a ekologické oblečení není stylové. 

  • Můžete nám říci více o výrobním procesu vašich produktů? 

Během našeho výrobního procesu používáme pro naše výrobky pouze 100% len. Pracujeme na oživení a obnově indického řemesla a vytváříme významný zdroj pracovních míst pro místní řemeslníky, zejména ženy. Tito zkušení řemeslníci dělají různé druhy výšivek pomocí ekologicky šetrných materiálů a barev s nízkým dopadem. Každý kousek Linen Bloom je stejně jedinečný jako vy. 

  • Co pro vás osobně znamená udržitelnost?

Věříme, že udržitelnost je odpovědností každého z nás. Neexistuje žádná správná nebo nesprávná cesta k udržitelnosti, lidé se zavazují k hodnotám, které jsou pro ně nejdůležitější. Někteří se rozhodnou nakupovat eticky, a to investováním do přírodních a ekologických látek, někteří naopak upřednostňují použití látky ze skladu, nebo si kupují oděvy, aby je přetvořili v něco nového. Náš návrh zní „to co si kupujete, noste často“. Před novým nákupem si položte otázku, zda budete oděv nosit alespoň několikrát. 

  • Jako udržitelná značka, jaké jsou vaše největší výzvy? 

Největší výzvou v udržitelném světě je přesné stanovení cen, které by mělo být výhodné pro všechny části řetězce. Je vynaloženo hodně úsilí při nastavení cenové dostupnosti při výrobě něčeho, co vydrží déle a je méně škodlivé pro životní prostředí. Další výzvou je vytvářet povědomí a vzdělávat lidi o tom, jak důležitá udržitelnost je. 

  • Kde berete inspiraci? 

Inspiraci získáváme od ladných žen. Len považujeme za krásnou látku, která dodává ženským křivkám ladnost a chceme, aby ženy v našem oblečení milovali a přijímali takové, jaké jsou. Bez ohledu na to, zda nakupují pro velikost 8 nebo 20, Linen Bloom se zaměřuje na navrhování oblečení, které oslavuje křivky. 

  • Jaký je váš oblíbený předmět z vašeho sortimentu a proč? 

Naše top tipy zahrnují tuniky pro všechny příležitosti, pláštěnky do všech ročních období a kalhoty na všechny typy těla. 

  • Jaký je příběh za názvem vaší značky? 

Naše oděvy jsou vyrobeny ze 100% lnu a pokaždé se snažíme vytvořit něco jedinečného. Ručně malujeme květiny na naše šaty, vytváříme květinový detail na naše tunikách nebo květinové digitální potisky na pláště. Všechno souvisí s přírodou a květinami, proto jsme přišli s názvem „Linen Bloom“

  • Proč jste si vybrali ekologické módní kanály k prodeji svých produktů? 

Eco Fashion Labels mají na svých webových stránkách pouze 100% udržitelné a etické značky oblečení. Udržitelnost je trend, který nikdy nevyjde z módy a tato platforma umožní svým zákazníkům nakupovat s dobrým svědomím. 

  • Jaké jsou největší výzvy, kterým udržitelná móda v současnosti čelí? 

Zdroje a finance jsou největšími výzvami, kterým udržitelná móda v současnosti čelí. Je na čase, aby všichni v tomto oboru přijali, že musíme podniknout kroky k tomu, aby byl průmysl udržitelnější pro staré i nové značky. 

  • Co lze v tomto odvětví zlepšit? 

Udržitelnost bude největším přínosem této krize. Lidé dělají vědomá rozhodnutí a mění své výdajové návyky. Čeká nás ale ještě dlouhá cesta, recyklace a minimalizace odpadu jsou oblasti, které lze zásadně vylepšit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.