Good Guys Don’t Wear Leather: Udržitelná Kožená Obuv

photo @goodguysdontwearleather

Mnoho z nás miluje udržitelnost, ale také miluje nosit kůži. Mnoho z nás si také není jisto, zda je veganská kůže (a její syntetická výroba) totiž šetrnější než ta normální. Problém výroby veganské kůže ve srovnání s použití pravé kůže, která je důsledkem výroby masa a která by se jinak vyhodila, je dilema kterou vyluštíme na blogu příští týden.

photo: good guys don’t wear leather

Francouzská značka Good Guys Dont Wear Leather, kterou založila Marion Hanania s výrobou v Portugalsku, Špaňelsku a Itálii, oslovila tenhle problém s výrobou obuvy z veganské kůže. Materiál bot je z udržitelných mikrovlákem, které kůži připomínají a je úplně cruelty-free. Mimo udržitelná mikrovlákna taky používají plátno a přirozenou gumu, nebo i dřevo na výrobu podrážky. Samotný proces výroby je u Good Guys plně etický, jelikož všichni pracovníci pracují ve fair-trade a sweatshop-free prostředí, což bylo již od počátku pro Hanania opravdu důležité.

photo: good guys don’t wear leather

Hanania navrhovala obuv pro řadu luxusních módních značek jako jsou Isabel Marant, a proto své vzdělání v umění reflektuje ve své udržitelné módě. Konečný výrobek je etický, jednoduše cool, a díky jeho hotnotám tak přitáhl i celebrity jako Emmu Watson nebo Miley Cyrus.

Marion Hanania photo by @yerinmok

V dnešní době je alternativní přístup ale i etická práce nezbytností. Proto je důležité neustále podporovat projekty jako je Good Guys, kteří svými výrobky usilují o udržitelnost. Protože móda je skvělá, ale může být ještě lepší. Třeba tím, že nebude ubližovat nám ani naší přírodě.

Můžete se podívat na kolekci Good Guys na naších stránkách ecofashionlabels.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.