Můžou módní influenceři prodávat udržitelnost?

Nynější marketingové modely využívající sociální sítě, jsou založeny na propagaci produktů prostřednictvím vysoce sledovaných a veřejně známých osobností. Takové veřejné osoby jsou v dnešní době známy pod pojmem “influenceři”.  Zatímco v minulosti byly produkty propagovány převážně prostřednictvím celebrit nebo expertů, dnes už je tomu jinak. Tvůrci trendů jsou totiž obyčejní lidé, kteří se proslavili v jejich vlastních virálních videích a přicházejí tak k obrovskému jmění. Toto jmění je totiž úzce spjaté s propagováním produktů. Možná je to právě jejich důvěryhodnost a lidskost, která udělá prodej lehčím, než kdy předtím.

Díky lehkosti a přirozenosti tohoto stylu prodeje, jsou hlavními posly reklamy právě influenceři. V roce 2017 společnost Forbes vypočítala, že deset nejvlivnějších influencerů dokázalo dosáhnout 23,3 milionu.

Jejich ironie společenského průkopníctví nebo “ inluencerování”, jak se tomu dnes říká,  spočívá v jejich roly figurky, herce nebo billboardu, který pouze přispívá a propagují kulturu, která povzbuzuje k nepotřebnému nakupování. A bohužel, jen malé množství módních influencerů se rozhodlo jít alternativní cestou a začít propagovat udržitelné spíše než zbytečné výrobky.

Otázka však zůstavá. Jsou vůbec módní influenceři schopni propagovat udržitelnost? Můžou tito udavači rychlých trendů ty trendy také zpomalit? 

 Koukněte na video o dvou módních influencerkách z Paříže, které tvrdí, že “je možné být influencerkou, co bere nebere konsumerismus na lehkou váhu.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.