Swedish Stockings a jejich mise změnit svět.

Linn Frisinger a Nadja Forserberg- dvě zakladatelky kultovních Swedish Stockings, mají jasnou vizi- chtějí přeměnit celý “punčochový” průmysl.

Zakladatelky tvrdí, že se každý rok vyprodukuje kolem dvou miliard punčoch a silonek. DVĚ MILIARDY. Také díky těmto dvou nevěřícným miliardám se z tohoto průmyslu stal druhý největší znečisťovatel naší planety.

Klasické silonky, které nosíme denně, jsou totiž vyrobeny z nylonové příze, jejíž výrobní proces je od počátku založen na ropě. Proto je výroba silonek tak nehorázně toxická pro nás i pro životní prostředí.

Silonky, které se vyrábí na této bázi většinou nevydrží víc než pět nošení. Patří tedy mezi jedny z nejvíce neudržitelných výrobků v celém textilním průmyslu.

„Věříme, že svět potřebuje inovativnější výrobky šetrné k životnímu prostředí. Proto jsme také založily Swedish Stockings. Jako průlomce v udržitelně vyráběných nylonových punčochách, Swedish Stockings vyrábějí krásné punčocháče z recyklované příze.“

– Zakladatelky Swedish Stockings.


Swidish Stockings jsou tedy geniálně vyráběny z recyklované příze a barveny přírodními barvivy. Neberou tak nadarmo budoucnost přírodního bohatství a naší planety Země.

Koukněte na video, ve kterém Linn a Nadja popisují celý příběh Swedish Stockings, který vysvětluje jak a proč se rozhodly revolučně zreformovat celou výrobu punčoch.

„Naše továrny se zabývají pouze udržitelnými postupy, včetně používání ekologických barviv, úpravy vody po barvení a využití sluneční energie pro většinu energie potřebné ve výrobním procesu“

– Linn a Nadja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.