Vivenne Westwood o udržitelnosti

Vždy je úžasné vidět, jak se přední ikonické tváře módního průmyslu společně snaží bojovat za lepší budoucnost.

Světově známá návrhářka Vivienne Westwood je jedním z příkladů. Její módní návrhy a střihy často reflektují nejen její odvážnou a progresivní povahu, ale také její lásku k přírodě a životnímu prostředí. Proto se také v jejích 79 letech, snaží bojovat za lepší módu. Módu, která je respektující k lidským životům i Matce Přírodě.

“Kupujte méně a vybírejte lépe. Ponechte si oblečení, co nejdéle to jde. Neupřednostňujte kvantitu před kvalitou. A zkrátka přestaňte nakupovat.”

– Vivienne Westwood

Díky její mocné odhodlanosti a vůli, která vyžaduje změnu, se sama rozhodla přispět svým dílem a podílet se na projektu “No Place Like Home”, které iniciovala organizace Environmental Justice Foundation.

Tato organizace se již od roku 1999 zapověděla záchraně životního prostředí. Projekt “No Place Like Home” v roce 2012 odstartoval humanitárně-enviromentální etapu, která se soustředí hlavně na dopady klimatických změn na nejchudší a nejbezmocnější populace. Tímto projektem chce vyslyšet a ochránit hlasy těch, kteří musí být při klimatických změnách rozpoznáni.

Koukněte se na krátké video, ve kterém Vivienne popisuje, jakým způsobem se ona sama v programu zapojí. Vážně to stojí za to.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.