4 značky, o kterých jste nevěděli, že produkují udržitelnou módu!

udržitelná móda

Fjällräven

Fjällräven nabízí svým zákazníkům funkční outdoorové oblečení a doplňky. Značka je přesvědčena, že produkty, které vydrží déle jsou pro životní prostředí lepší než sezónní trendy kousky. Zajímá se také o výrobní proces svých produktů, hledá vhodné suroviny, zlepšuje výrobní postupy a snaží se co nejvíce snížit spotřebu vody, energie a chemikálií.

Re-kanken kolekce je vyrobena z recyklovatelného materiálu a na výrobu bylo použito 8 PET lahví. Re-kanken batohy naleznete v ECO Fashion Labels.

741d41b65b5ac45d1f56d62dd0c39512.jpg

KOMONO

KOMONO přichází s novou kolekcí brýlí NEUTRØ.

Jedná se o kvalitní, designové brýle vyrobené z uhlíkově neutrálního materiálu. Ve spolupráci s nizozemskou vědeckou společností DSM Engineering byl použitý nový materiál z ricinových bobů, který přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů a pomáhat chránit naši planetu pro další generace.

Kolekce NEUTRØ je vyrobena z flexibilního materiálu díky kterému jsou brýle odolnější proti nárazům. Jejich lehká konstrukce zajišťuje optimální pohodlí.

85e06604508d7878c21081ef893d1eb7.jpg

Dr. Martens

Martensky známe všichni. Značka kožené obuvi s dlouholetou tradicí. Minulý rok Dr. Martens zareagovali na poptávku po veganském provedení jejich tradičních modelů. Nové modely jsou vyrobeny ze syntetického materiálu podobnému kůži. Materiál je bohužel stále jen vegan-friendly a proces není zaměřen na eco výrobu.

af73369605d58fe73df59bf05e333ccd.jpg

Patagonia

Outdoorová značka Patagonia se snaží neustále posouvat dopředu a aplikovat nové materiály, které nezatěžují životní prostředí. Bavlna, kterou Patagonia používá, je certifikovaná GOTS a 56% značky má certifikát Blue Sign. Jejich produkty si zachovávají svůj jedinečný design po celé roky či desetiletí, Patagonia je tedy slow-fashion brandem.

60b516ef90966a97e01a92db785e4944.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.