Fair Trade

fairtrade

Co to je Fair trade?

Sociální hnutí které pomáhá lidem z Jižní Ameriky, Afriky a Asie uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za své vypěstované produkty dostávají farmáři spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. Díky tomuto sociálnímu hnutí máš moc měnit svět každý den. S jednoduchými rozhodnutími při nakupování můžeš dát farmářům lepší nabídku a to znamená, že mohou dělat jejich vlastní rozhodnutí a žít důstojný život, který si zasloužíme všichni.

fairtrade

 

 

 

 

 

Jak poznám fair trade výrobek:

  1. Fairtrade výrobek poznáme podle modro-zeleného loga v černém poli která patří organizaci Fairtrade International
  2. Místo klasického loga je na výrobku bílá podlouhlá známka s nápisem Fairtrade Cocoa Program / Fairtrade Cotton Program / Fairtrade Sugar Program.Fairtrade programy se zatím týkají pouze tří surovin (kakaa, třtinového cukru, bavlny), během roku 2018 by se ale se pravděpodobně měli rozšiřovat i na další suroviny.
  3. Výrobky členů světové fairtradové organizace. Patří sem například GEPA, EZA, El Puente, Libero Mondo nebo Traidcraft.

 

Kde kupovat fair trade výrobky:

Když zabrousíte do googlu najdete hned několik online prodejen které nabízí spoustu fair trade produktů na jednom místě. Patří sem například: https://obchod.nazemi.cz,  https://www.fairtrademarket.cz/, a mnoho dalších. Podrobný seznam fair trade společností, které na český trh aktuálně dodávají certifikované fairtradové produkty najdete pak na stránkách – https://www.fairtrade-cesko.cz/media/letak_dodavatele.81f5.pdf

 

zdroje: https://www.fairtrade.cz

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.